Sejfy domowe

Sejfy domowe to sejfy coraz chętnie i kupowane ostatnio. Większość z nas stara się zabezpieczyć dobrze swoje dobra, a coraz więcej z nas posiada broń i według prawa musi ją przechowywać w sejfie z certyfikatem minimum klasy S1.

Stąd właśnie popularność sejfów domowych. Są one stosunkowo tanie, łatwe do ukrycia w mieszkaniu i bezproblemowe w montażu. Dodatkową pożądaną cechą sejfów domowych jest fakt że większość z nich jest ognioodporna. Także w przypadku pożaru jest duża szansa że zawartość sejfu nie ulegnie zniszczeniu.

Jak zamontować sejfy domowe?

Montaż takich sejfów jest banalnie prosty. Praktycznie każde sejfy domowe mają instrukcję montażu, a samo ich mocowanie odbywa się w sposób prosty. Sejfy montujemy do ściany lub podłoża za pomocą kotw. Wystarczy w odpowiednim miejscu wiercić określoną liczbę otworów pokrywających się z otworami w sejfie, a potem po prostu standardowo przykręcić sejf.

Sejfy domowe najbardziej popularne marki i typy

Zdecydowanie najwięcej sejfów sprzedaje się małych jedno lub dwu półkowych znanych producentów. Obserwujemy, że najczęściej kupowane są sejfy z certyfikatem S1 lub S2, co pozwala już w naprawdę bezpieczny sposób przechowywać nawet kosztowne przedmioty.

Ważne jest to że takie sejfy wraz z zawartością bez problemu ubezpieczymy w każdej ubezpieczalni. Może nie każdy o tym wie, ale nie każdy sejf ubezpieczymy. Zawartość i sejf ubezpieczymy tylko taki, który ma certyfikat bezpieczeństwa, to znaczy że został sprawdzony właśnie pod kątem ewentualnego włamania.

Najchętniej kupujemy sejfy domowe do przechowywania broni, biżuterii, cennych przedmiotów i elektroniki jak na przykład laptopy i drogie aparaty fotograficzne. Oczywiście w większości tych sejfów przechowujemy gotówkę.