O nas

Hotel Pyza powstał z myślą o ludziach takich jak my. Ludziach, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z tymi wspaniałymi zwierzętami. Psy towarzyszą nam przez całe życie. Tak jak wielu z Państwa, my również nie wyobrażamy sobie życia bez ich spojrzeń, powitań, wspólnych zabaw czy spacerów . Pierwsza wzmianka o założeniu hotelu dla psów powstała w trudnym dla nas okresie. Ale jak doskonale wiemy – po każdej burzy przychodzi słońce i świeże spojrzenie na wszystko, co nas otacza. Dzięki przyjaciołom mogliśmy spełnić swoje marzenie, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Prowadzenie hotelu to jedno a umiejętność porozumiewania się i czytelnego dla nas komunikowania się z nimi, to drugie. Powstało bardzo wiele książek i publikacji na ten temat. Ale kontakt z innymi psami wymaga czegoś więcej, niż przeczytanie wszystkiego co w tym temacie napisano. Owszem literatura bardzo pomaga ale nic nie zastąpi doświadczenia, lat praktyki i chęci przebywania w ich otoczeniu i towarzystwie.

Przez wzgląd na szacunek dla psów i ich właścicieli, jak również chęć rozwijania naszych umiejętności postanowiliśmy zgłębić swoją wiedzę uczęszczając na Kurs Trenerski Alteri. Tam, pod okiem doświadczonego instruktora zyskaliśmy cenną wiedzę w zakresie fizjologii, behawioru, różnych stanów emocjonalnych, sygnałów grożących, sygnałów uspakajających oraz różnych technik szkolenia, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać podczas pracy z psem pożądane przez nas zachowanie. Metoda pozytywnych wzmocnień polega na nagradzaniu psa tzw. smakołykiem za dobrze wykonane zadanie.

Pies bardzo szybko potrafi sobie przyswoić właśnie zdobytą wiedzę, gdyż kojarzy ją z czymś dobrym. Nie z krzykiem, szarpaniem itp. A na efekty nie trzeba długo czekać.

Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać w psie nie tylko stworzenie do pilnowania domu czy zagrody, ale przede wszystkim przyjaciela i członka rodziny. Dla nich właśnie i z myślą o nich powstał nasz hotel. Dla naszych mniejszych i większych przyjaciół. Bo sztuką nie jest posiadanie psa. Sztuką jest z nim przebywać i rozumieć jego potrzeby.